Pískový filter

Bazénová písková filtrace

Písková filtrace cirkuluje vodu v bazénu a pomocí filtrační náplně zachycuje nečistoty. Písková filtrace je složená z filtrační nádoby, bazénového čerpadla, ovládacího ventilu a vnitřní pískové náplně. Bazénové čerpadlo nasává vodu z bazénu, kterou následně protlačuje přes filtrační nádobu s pískem. Při průchodu filtrované vody je tato zbavená od mechanických nečistot a vytlačována přes bazénové trysky zpět do bazénu.

Velkou výhodou pískové filtrace je možnost vyčištění písku zpětným proplachem pomocí ovládacího ventilu. Při zpětném proplachu tlak vody odstraní všechny zachycené nečistoty a písková filtrace může opět pracovat na plný výkon. Dobrým pomocníkem, který určuje,  kdy je potřeba filtraci propláchnout,  je manometr, který snímá tlak uvnitř filtrační nádoby. Zvýšení tlaku na manometru značí zanesení filtračního písku a nedostatečný výkon filtrace.


Proplach pískové filtrace

Vždy když manometr detekuje zvýšený tlak ve filtraci je potřeba provést zpětný proplach.

  • Vypněte filtraci a ovládací ventil dejte do polohy „Praní“
  • Zapněte filtraci a proplachujte 1 -3 minuty
  • Vypněte filtraci a ovládací ventil otočte do polohy „Dopírání“
  • Zapněte filtraci a dopírejte přibližně 20 sekund pak filtraci vypněte
  • Ovládací ventil otočte do polohy „ Filtrace“  a zapněte filtraci

Nikdy neotáčejte ovládacím ventilem, pokud je filtrace v chodu. Může dojít k poškození vnitřních těsnění náhlým zvýšením tlaku.

Písková filtrace
Písková filtrace Cantabric

Písková bazénová filtrace Cantabric 400 s výkonem 6 m3 je určená pro všechny typy bazénů do objemu vody 30 m3. Filtrace je osazena čerpadlem a ovládacím ventilem.

Písková filtrace BRILIX

Písková bazénová filtrace Brilix FSP 650 s výkonem 16 m3 je určená pro všechny typy bazénů do objemu vody 90 m3. Filtrace je osazena čerpadlem a ovládacím ventilem.

Písková filtrace KIT 380

Písková bazénová filtrace KIT 380 s výkonem 6 m3 je určená pro všechny typy bazénů do objemu vody 30 m3. Filtrace je osazena čerpadlem a ovládacím ventilem.

Písková filtrace bilbao 400

Písková bazénová filtrace Bilbao 400 s výkonem 6 m3 je určená pro všechny typy bazénů do objemu vody 30 m3. Filtrace je osazena čerpadlem a ovládacím ventilem.