Kartušová filtrace

Bazénová kartušová filtrace

Kartušová filtrace pro menší, zejména nadzemní bazény. Kartušová filtrace čistí vodu v bazénu pomocí vestavěné kartušové vložky, která má vysokou schopnost zadržovat i ty nejmenší nečistoty. Výkon kartušových filtrací je zpravidla od 2 – 6 m3 za hodinu. Z tohoto důvodu je doporučováno, aby byla filtrace umístěná co nejblíže k bazénu. Dosáhne se tím nejvyššího filtračního výkonu.

Připojení kartušové filtrace k bazénu je jednoduché. Filtraci lze připojit pomocí pružných bazénových hadic a svorek. Pro připojení kartušové filtrace jsou využívány klasické hadice pro bazénové vysavače. Rozměr hadic je potřeba zvolit podle výkonu filtrace 32, nebo 38 mm.


Použití kartušové filtrace

Doba, za kterou by měl filtr přefiltrovat vodu v bazénu,  je daná zatížením bazénu a počasím. Také u kartušových filtrací platí zásada přefiltrovat bazén alespoň jednou za 5 hodin. Zjistěte si objem vody v bazénu a podle toho upravte filtrační čas. Pravidelně čistěte kartušovou vložku, dosáhnete tím maximálního výkonu. Filtrační vložku stačí opláchnout vlažnou vodou a kartáčkem odstranit zachycené nečistoty.

Každé další zařízení, které je zapojené do cirkulace kartušové filtrace, snižuje její výkon. Pokud se rozhodnete ke kartušové filtraci připojit například solární ohřev, pak je potřeba dbát zejména na minimální požadavky průtoku daného ohřevu. Snažit se o co nejkratší vzdálenost osazení ohřevu od filtrace a bazénu.

Filtrace bazénu kartušová
Závěsná kartušová filtrace

Závěsná kartušová filtrace pro nadzemní bazény s plechovou stěnou. Filtrace s vestavěným čerpadlem 220V / 20 W a vnitřní kartušovou vložkou.

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace s výkonem 2 mza hodinu vhodná pro nadzemní bazény všech typů o objemu 10 – 15 m3. Kartušové filtrace najdete v obchodě bazenyprodej.cz.

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace s výkonem 3,7 mza hodinu vhodná pro nadzemní bazény všech typů o objemu 15 – 20 m3. Kartušové filtrace najdete v obchodě bazenyprodej.cz.

Kartušová filtrace

Kartušová filtrace s výkonem 5,7 m3 za hodinu vhodná pro nadzemní bazény všech typů o objemu 20 m3. Kartušové filtrace najdete v obchodě bazenyprodej.cz.